تاکید ظریف و رئیس جمهور بولیوی بر لزوم تقویت روابط

یک نت ـ رئیس جمهور جدید بولیوی در دیدار وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت که کشورش درصدد ارتقای روابط با ایران است.
دیدار ظریف با رئیس جمهور بولیوی

یک نت ـ به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در سومین مقصد سفرش به سه کشور آمریکای لاتین و به منظور شرکت در مراسم تحلیف «لوئیس آرسه» رئیس جمهور جدید بولیوی بامداد امروز (یکشنبه) به این کشور سفر کرده، با آرسه دیدار و گفت‌وگو کرد.

ظریف در این دیدار ضمن تبریک به رئیس جمهور جدید بر لزوم تقویت روابط و گسترش همکاری‌ها تأکید کرد و گفت که جمهوری اسلامی ایران در کنار دولت و ملت بولیوی است.

لوئیس آرسه نیز ضمن قدردانی از حضور وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مراسم تحلیف ریاست جمهوری بولیوی گفت که کشورش درصدد است روابط با جمهوری اسلامی ایران را ارتقا بخشد.

ظریف که بامداد امروز به وقت تهران وارد لاپاز شد در توئیتی در این خصوص نوشت: وارد لاپاز شدم تا با بولیویایی‌ها ثمره مبارزه برای احیای دموکراسی شان را جشن بگیرم و مفتخرم که روز یکشنبه در مراسم تحلیف رئیس جمهور آرسه شرکت کنم. مشاهده شور و شعفی که مردم در جشن احیای آزادی و دموکراسی خود نشان می‌دهند، فوق العاده است.

وی همچنین پس از دیدار با رئیس جمهور جدید بولیوی در توئیتی نوشت: با رئیس جمهور منتخب و معاون ایشان دیدار کردم. به نمایندگی از کشورم پیروزی آنها در انتخابات را تبریک گفتم و برای آنها و مردم بولیوی بهترین‌ها را خواستار شدم. همکاری‌های برادرانه در حوزه‌های سیاسی - اقتصادی و راه‌های گسترش همکاری‌ها از موضوعات مورد گفت‌وگو بود.

افزودن یک دیدگاه جدید

Fill in the blank.