قدردانی نتانیاهو از ترامپ از ترامپ و تبریک او به بایدن

یک نت ـ بعد از آن که نامزد حزب دموکرات در انتخابات آمریکا اعلام پیروزی کرد، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در پیامی از «دونالد ترامپ» تشکر کرد و در پیام تبریک خطاب به «جو بایدن»، او را دوست بزرگِ اسرائیل خواند.
نتانیاهو

یک نت ـ به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بعد از آن که نامزد حزب دموکرات در انتخابات آمریکا اعلام پیروزی کرد، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی صبح امروز یکشنبه در پیامی توییتری از دونالد ترامپ تشکر کرد و به جو بایدن تبریک گفت.

«بنیامین نتانیاهو» در این خصوص نوشت: به جو بایدن و کاملا هریس تبریک می‌گویم. جو، ما حدود ۴۰ سال است که روابط شخصی طولانی و گرم داریم و من تو را به عنوان دوست بزرگی برای اسرائیل می‌شناسم. مشتاق همکاری با هر دوی شما هستم تا اتحاد ویژه میان ایالات متحده و اسرائیل را بیشتر تقویت کنیم.

او پیش از آن هم در توییتی دیگر خطاب به دونالد ترامپ نوشت: به خاطر دوستی‌ای که نسبت به دولت اسرائیل نشان دادی، برای به رسمیت شناختن اورشلیم (قدس اشغالی) و (بلندی‌های اشغالی) جولان، برای ایستادن در مقابل ایران، برای توافقات صلح تاریخی (توافقات عادی‌سازی روابط) و برای رساندن اتحاد آمریکایی-اسرائیلی به اوجی بی‌سابقه متشکرم.

پیش از او «گابی اشکنازی» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، به جو بایدن، بعنوان رئیس‌جمهور منتخب آمریکا و کامالا هریس، معاون وی تبریک گفت.

اشکنازی سپس در پیام دیگری بر دوستی دیرینه بایدن با صهیونیست‌ها تأکید کرد و نوشت: «دوستی و سابقه برجسته رئیس‌جمهور منتخب در حمایت از اسرائیل به حدود نیم قرن پیش بازمی‌گردد. من به شدت اعتقاد دارم که تحت رهبری وی، اتحاد راهبردی ضروری میان دو کشور ما همچنان به رونق و شکوفایی خود ادامه دهد».

اواخر شب گذشته نیز، رسانه‌های صهیونیستی گزارش کردند که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خط موضع‌گیری اعضای حزب لیکود در خصوص پیروزی جو بایدن را مشخص کرده است.

طبق این گزارش‌ها، اعضای حزب لیکود باید در موضع‌گیری‌های خود این خط را دنبال کنند: «امیدواریم بایدن سیاست خارجی ترامپ از جمله سیاست آمریکا در قبال ایران و پیشبرد عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و کشورهای عربی را دنبال کند.»

بایدن در حالی شب گذشته به وقت تهران، خود را بعنوان رئیس‌جمهور منتخب ایالات متحده معرفی کرد که ترامپ با صدور بیانیه‌ای ضمن نپذیرفتن پیروزی رقیب دموکرات خود در انتخابات ریاست‌جمهوری، مدعی شد او در هیچ ایالتی پیروز نشده و انتخابات فاصله زیادی با پایان دارد.

پیش از آن نیز ترامپ در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، نوشت که خودش با ۷۱ میلیون رأی قانونی، پیروز انتخابات شده اما ناظران آنها اجازه ورود به اتاق‌های شمارش رأی را پیدا نکردند.

ترامپ همچنین در بیانیه‌ای وعده داد که نبرد حقوقی ستاد انتخاباتی وی از فردا (دوشنبه) آغاز خواهد شد و افزود: «تا زمانیکه مردم آمریکا شمارش صادقانه آراء که شایسته آنهاست و دموکراسی طلب می‌کند، به دست نیاورند، آرام نخواهم گرفت».

افزودن یک دیدگاه جدید

Fill in the blank.