سفر وزیر امور خارجه به چین

یک نت ـ وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با استقبال مقامات چین وارد استان یون نان در جنوب این کشور شد.
ظریف

یک نت ـ به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به دعوت وانگ ویی وزیر امور خارجه چین و در راس هیأتی بلندپایه به چین سفر کرده است،  امروز بعدازظهر (جمعه) با استقبال مقامات این کشور وارد استان یون نان در جنوب چین شد.

وزیر امور خارجه کشورمان با همتای چینی خود دیدار و گفت‌وگو‌ کرد.

چانگ هوآ سفیر چین در تهران در توئیتی از دعوت وزیر خارجه چین از ظریف برای انجام دیدار رسمی از پکن خبر داد.

 سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه  جمهوری اسلامی ایران (پنجشنبه) از سفر ظریف به پکن خبر داد و افزود :در ادامه رایزنی‌های نزدیک جمهوری اسلامی ایران و چین، وزیر امور خارجه کشورمان به منظور دیدار با «وانگ یی» عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین روز جمعه ۱۸ مهر عازم این کشور شد

خطیب‌زاده دستور کار این سفر را تبادل نظر در مورد تحولات بین‌المللی، منطقه‌ای و گسترش روابط دوجانبه ذکر کرد و افزود: دو کشور در عرصه‌های مهمی مانند مقابله با یکجانبه گرایی و مداخله آمریکا در امور داخلی کشورها اتفاق نظر دارند.

پیش از این محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور از سفر ظریف به چین خبر داده بود. وزیر امور خارجه ایران که اخیرا سفری به مسکو داشت هم در گفت‌وگو با شبکه روسی «راشاتودی» سفرش به پکن را تأیید کرد.

لازم به ذکر است، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اوایل مهر ماه و در سی و یکمین سفرش به مسکو  با سرگئی لاوروف همتای روس خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

موضوع: 

افزودن یک دیدگاه جدید

Fill in the blank.