بیوگرافی مهرداد صدیقیان

یک نت ـ مهرداد صدیقیان یکی از بااستعدادترین جوان‌های حال حاضر سینمای ایران است. بازی پخته و روانش با توجه به اینکه سابقه هیچ‌گونه آموزش آکادمیک را ندارد، قابل‌تحسین است.
مهرداد صدیقیان

یک نت ـ مهرداد صدیقیان متولد بهمن ماه ۱۳۶۷ در تهران است. مهرداد صدیقیان در یک خانواده 4 نفره متولد شد و داری یک برادر می باشد. مهرداد صدیقیان دارای دیپلم پیش دانشگاهی ریاضی می باشد.

مهرداد صدیقیان از بچگی علاقه زیادی به هنر و سینما داشت و خواننده پروپاقرص مجلات سینمایی بود. مهرداد صدیقیان از کودکی کار تئاتر را به صورت غیر حرفه ای در مدرسه انجام می داده ، اولین موفقیتش این بود که سرپرست یک گروه تئاتر در مدرسه شده و در مسابقات بین مدارس مقام اول را کسب کرده و بعد چند بار دادن تست بازیگری ، در سال ۸۴ برای فیلم عصر جمعه مونا زندی تست می دهد و قبول می شود.

سال بعد درخشش در «اتوبوس شب» جایزه بهترین بازیگر مرد جشن خانه سینما را برایش به ارمغان آورد. او در کنار بزرگانی چون خسرو شکیبایی و محمدرضا فروتن نمایش قابل قبولی داشت.مهرداد صدیقیان در کارنامه هنری اش سریال "مدینه" را در سال 93 به کارگردانی سیروس مقدم که یکی از سریال‌های پرمخاطب تلویزیون بود را دارد. وی با بازی در این مجموعه به اوج شهرت خود رسید.

مهرداد صدیقیان بعد از «مدینه» به‌صورت موقت و شاید هم دائم از تلویزیون خداحافظی کرد و به صورت جدی‌تر و حرفه‌ای تر به سینما پرداخت.

مهرداد صدیقیان در مورد فاصله‌گیری‌اش از سریال‌های تلویزیونی گفت: «این فاصله خودخواسته است. اتفاقاً خیلی هم پیشنهاد بازی در سریال‌ها را داشتم. حتی نقش‌هایی بودند که وسوسه‌ام کردند. اما تصمیم داشتم که مدتی در این عرصه نباشم و امیدوارم همچنان بتوانم جلوی‌ این وسوسه ایستادگی کنم.»وضعیت تاهل مهرداد صدیقیان :

مهرداد صدیقیان تاکنون ازدواج نکرده است و مجرد می باشد.

 علایق مهرداد صدیقیان :

غذای مورد علاقه‌اش پیتزاست.

پس از بازیگری دوست دارد مترجم باشد، ولی هیچ سر رشته‌ای از این حرفه ندارد.

به هیجان، بازی و خطر خیلی علاقه دارد و می‌گوید در هر شهر یا کشوری که وارد می‌شود ابتدا به سراغ شهربازی آن می‌رود.

در بین بازیگران به خسرو شکیبایی، کیت بلانشت و مارلون براندو علاقه دارد.

دوست دارد در فیلم‌های اصغر فرهادی حضور پیدا کند.

به فوتبال خیلی علاقه ندارد، ولی طرفدار تیم پرسپولیس است.

به لباس‌ و اندام خود خیلی توجه می‌کند و معتقد است صورت و اندام یک بازیگر ابزار او هستند و باید همیشه خوب و آماده باشند.مهرداد صدیقیان در مورد خصوصیت اخلاقیش می گوید: « کسی که کنار من باشد احتمالا از مودی بودن من اذیت خواهد شد. درست است که هرگز با آدم ها رفتار بدی انجام نمیدهم اما چون برخی اوقات در خودم فرو می روم اطرافیان این حس را پیدا میکنند که نکند آنها کاری کرده اند و من ناراحت شده ام و به نظرم میرسد این ویژگی من برای کسی که کنارم برای همیشه باشد آزاد دهنده خواهد شد.»علاقه‌مندی مهرداد صدیقیان به کار با کارگردانان فیلم اولی :

مهرداد صدیقیان از علاقه به همکاری با فیلم اولی‌ها می‌گوید: «فیلم اولی‌ها با نوعی تفکر و ایده تازه‌وارد سینما می‌شوند و همیشه گوش خوبی برای شنیدن پیشنهاد‌های بازیگران دارند. این فیلم‌سازان هیچ‌وقت در فیلم‌های خود متکلم وحده نیستند.

می‌گذارند بازیگر هم پیشنهاد خود را درباره نقش ارائه کند. به‌نوعی این چالش که ممکن است برای یک نقش بین بازیگر و کارگردان به وجود آید را دوست دارم...فیلم اولی‌ها به من فرصت می‌دهند تا پیشنهاد دهم و با آن‌ها درباره نقش وارد گفتگو شوم.

اگر حتی پیشنهاد من را نپذیرند، این امکان را فراهم می‌کنند تا من نظرم را آزادانه بیان کنم. به همین دلیل همیشه علاقه‌مند به همکاری با این نسل از فیلم‌سازان هستم.»آثار سینمایی مهرداد صدیقیان : 

شهربانو (1398)

لامینور (1398)

ایده اصلی (1397)

سونامی (1397) 

طلا (1397)عطر تلخ (1396)

پدیده (1395)

ماجرای نیمروز (1395)

زرد (1395)

لابی (1395)

شماره 17 سهیلا (1395)

اروند (1394)

خماری (1394)

مادر قلب اتمی (1393)

ناخواسته (1392)

به تهران خوش آمدید (1392)قاعده تصادف (1391)

یک خانواده محترم (1390)

تله فیلم برنده (1390)

پنهان (1389)

سپید و سیاه (1389)

کمتر از چند دقیقه (فیلم نیمه بلند) (1389)

زمهریر (1388)

آوانتاژ (فیلم کوتاه) (1387)

حیران (1387)

سفر مرگ (1387)

موج سوم (1387)

کنعان (1386)

دیوار (1386)

اتوبوس شب (1385)

عصر جمعه (1384)مجموعه تلویزیونی و نمایش خانگی مهرداد صدیقیان :

رقص روی شیشه (۱۳۹۷) (شبکه نمایش خانگی)

مدینه (۱۳۹۳) (شبکه یک)

شاهگوش (۱۳۹۲) (شبکه نمایش خانگی)

دیوار (۱۳۹۱) (شبکه یک)

حیرانی (۱۳۹۱) (شبکه یک)

سقوط یک فرشته (۱۳۹۰) (شبکه یک)جوایز و افتخارات مهرداد صدیقیان : 

- برنده جایزه بهترین بازیگر نوجوان از جشنواره کودک و نوجوان همدان

- بهترین بازیگر از نگاه مردمی، برای فیلم اتوبوس شب در جشنواره دالیان چین 

- در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر توانست با چهار فیلم لقب پرکارترین بازیگر را از آن خود کند.

- در یازدهمین دوره جشن بزرگ خانه سینما در سال ۱۳۸۶ برای فیلم اتوبوس شب نامزد و موفق به کسب تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

- در سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر در سال ۱۳۹۵ برای فیلم ماجرای نیمروز نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.

افزودن یک دیدگاه جدید

Fill in the blank.