به دلیل داشتن حجاب مسخرم میکنن

در دانشگاه، به خاطر حجابم، مورد تمسخر و گاهي اذيت يكي از خواستگارانم كه به ظاهر مذهبي است قرار مي گيرم. راهنمايي شما چيست؟
اشاره

یک نت ـ در دانشگاه، به خاطر حجابم، مورد تمسخر و گاهي اذيت يكي از خواستگارانم كه به ظاهر مذهبي است قرار مي گيرم. راهنمايي شما چيست؟

پاسخ: براي اينكه تمسخر يا اذيت ديگران (اگر به خاطر عفت و پاكدامني شماست) در ما اثر نكند، لازمة آن اين است كه به استقلال فكري برسيم. كساني كه آموزه ديني را، از روي شناخت و آگاهي پذيرفته اند، مي دانند چنين حركاتي از روي جهالت و غفلت انجام مي شود.

از سوي ديگر رعايت نكردن ارزش هاي ديني، به اين معنا است كه مؤمن از افراد فاسد و فاسق الگو بپذيرد روشن است كه اين¬ها شايستگي الگو بودن را ندارند.

در چنين اموري امتحان الهي را فراموش نكنيم.

در صورت ادامه تمسخر و اذيت، به نظر مى‏رسد دو اقدام زير براى حل مشكل‏تان مفيد باشد:

1. خانواده‏ خود را در جريان رفتارهاى زشت و ناپسند قرار دهيد تا ضمن آگاهى يافتن از وضعيت فكرى و رفتارى افراد و خواستگارتان، در تصميم‏گيرى‏ بهتر بتوانند تصميم بگيرند. چه بسا خانواده‏ شما گمان مى‏كنند خواستگار همچون خانواده‏اش مذهبى باقى مانده است.

البته ذكر مطلب به طور غير مستقيم باشد تا خانواده‏تان (به خاطر تعصب ) شما را متهم نكنند و يا مانعى براى ادامه تحصيل‏تان ايجاد كنند. مى‏توانيد ويژگي¬هاى رفتارى و اخلاقى خواستگار را براى مادرتان نقل كنيد، ولى از آن‏ها انتظار نداشته باشيد اقدامى براى رفع مزاحمت‏ها انجام دهند، بلكه صرفاً گزارشى از وضعيت اخلاقى و رفتارى وى باشد و در صورت اصرار آن‏ها و پيشنهاد ازدواج و از والدين¬تان بخواهيد از نزديك خواستگار را ببينند و در دانشگاه، در بارة وى تحقيق كنند.

2. در صورتى كه در دانشگاه مسئول يا مسئولانى براى بررسى و رفع چنين مزاحمت‏هايى وجود دارد (مثل كميته انضباطى) كه به طور رسمى مسؤوليت¬شان رسيدگى به چنين تخلفاتى است و به آن‏ها اعتماد كافى داريد و مى‏توانيد مزاحمت را اثبات كنيد، بهتر آن است موضوع را به آن‏ها گزارش دهيد تا به طور قانونى و رسمى جلوى مزاحمت‏ها را بگيرند، اين اقدام مطمئناً به نفع شما و به نفع ديگران و فضاى علمى دانشگاه و دانشجويان خواهد بود. از چنين اقدامى ترس و دلهره‏اى نداشته باشيد.

منبع: سایت پاسخگو

موضوع: 

دیدگاه‌ها

سلام. من تا حالا کسی تو زندگیم نبوده. ینی حتی عاشق نشدم. اما شدتم برای عشق و ازدواج زیاده. اما چون تا حالا کسیو که میخوامو ندیدم . واسه همین خودمو نگه داشتم. تنهایی سخته اما ارزششو داره خودمونو نگه داریم واسه کسی که لیاقت داره. ارزوی من ازدواج با یه دختر مومن و با حجاب و با اعتقاد قوی و زیبا و خوش اندام . اما افسوس تا حالا کسیو ندیدم که همه اینارو باهم داشته باشه که بتونیم با هم ما بشیم به معنای واقعی.

افزودن یک دیدگاه جدید

Fill in the blank.
کد وبلاگ